O Mateřince

Historie MŠ

Mateřská škola vznikla v roce 1980 jako závodní mateřská škola. Původně byla dvoutřídní s kapacitou 60 dětí.

Od té doby postihla školku řada nepříjemných změn, které směřovaly k jejímu zaniknutí. Protože školička byla plná dětí a rodiči velmi oblíbená, rozhodly se tři stávající učitelky pro její záchranu tím, že založily Soukromou MŠ Mateřinku s.r.o., která takto funguje od 1. května 1997.

Charakteristika MŠ

Mateřská škola se nachází v krásném a klidném prostředí rozsáhlého parku, stranou od hlavní komunikace. Školka má krásnou prostornou zahradu, kde jsou dvě pískoviště (na slunci i ve stínu), průlezky, velká skluzavka ve svahu a nově vysazené, dětmi velmi oblíbené, iglú z vrbiček. Travnatá část zahrady se využívá pro sportování a míčové hry.

Mateřská škola obsahuje celkem 3 třídy s celkovou kapacitou 71 dětí. Každá třída je vybavena novým nábytkem, hracími koutky a hračkami, které splňují všechny požadavky pro předškolní věk dětí. Děti se svými výtvory podílejí na výzdobě prostředí, dětské práce jsou přístupné rodičům i veřejnosti.

Okolí mateřské školy využíváme ke vzdělávacím činnostem dětí – starají se o květiny, pomáhají při hrabání listí, udržují čistotu a pořádek na pískovišti i v hračkách.

Z Mateřinky není daleko do středu města, kde děti poznávají historické i moderní budovy, navštěvují divadlo, knihovnu a jiné zajímavé budovy. V okolí řeky poznávají přírodu.